18.06.2008 - Zakończenie roku przedszkolnego

Minęły 4 lata i czas do szkoły. W dniu 18 czerwca sześciolatki pożegnały przedszkole. Pani Dyrektor W. Górka podziękowała wszystkim nauczycielkom, pracownikom przedszkola i rodzicom za współpracę. Zaproszonym gościom i sponsorom wręczyła dyplomy z podziękowaniami. Były wiersze, piosenki, tańce, życzenia, kwiaty i łzy rozstania. Dzieci otrzymały "Paszporty do kariery", pamiątkowe dyplomy z tablem oraz książeczki z dedykacją. Po części oficjalnej uroczystości była niespodzianka przygotowana przez rodziców. W ogrodzie przedszkolnym był grill z kiełbaskami, ciasta, słodycze i pożegnalny tort. Życzymy naszym absolwentom samych sukcesów w szkole oraz miłych wspomnień z życia przedszkolnego.


14.06.2008 - Dni Ziemi Strzegomskiej

W ramach obchodów Dni Ziemi Strzegomskiej nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie artystycznym uroczystości. Dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami za wykonanie tańców: Spacer po Atenach i Rock and roll.


12.06.2008 - IV Spartakiada Przedszkolaka

12 czerwca w hali OSiR w Strzegomiu odbyła się IV spartakiada Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki po raz drugi odniosły zwycięstwo zdobywając Puchar Burmistrza Strzegomia. W 6 konkurencjach sportowych rywalizowały zespoły z 5 przedszkoli naszej gminy. Pan Burmistrz Lech Markiewicz udekorował wszystkich sportowców medalami. Dzieci otrzymały także słodycze. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


09.06.2008 - Święto Pluszowego Misia

W dniach od 9 do 13 czerwca 2008r jak co roku obchodziliśmy święto Pluszowego Misia. Przedszkole zmieniło się w Misiolandię. Dzieci słuchały opowiadań o Misiu Uszatku, wykonywały różnorodne prace plastyczne, przygotowały wystawę swoich ukochanych misiów.

Dużym wydarzeniem były zajęcia w grupie sześciolatków, które przyprowadziły panie z biblioteki: Pani Ewa Frąckowiak i Pani Ela Michaluk. Dzieci bawiły się na urodzinach Kubusia Puchatka.

Podsumowaniem naszego święta był konkurs, który przygotowała i przeprowadziła Pani Danusia Zbożeń. Wspaniała organizacja i różnorodność zadań konkursowych dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.


05.06.2008 - Zabawy na basenie

Korzystając z pięknej pogody w dniu 5 czerwca 2008 dzieci z grupy II, III i IV spędziły czas na basenie OSiR w Strzegomiu. Pan ratownik i instruktor prowadził ćwiczenia i zabawy w wodzie. Dzieci uczyły się zachowania w basenie pokonując strach przed wodą. Zabawy w wodzie dostarczyły dzieciom wiele radości.


01.06.2008 - Dzień Dziecka

Państwo Katarzyna i Marcin Konorscy dnia 2 czerwca 2008r. zaprosili wszystkie dzieci z naszego przedszkola do Stadniny Koni w Skarżycach. Wycieczka autokarowa była wielkim przeżyciem dla dzieci. W stadninie Koni dzieci zobaczyły jak wygląda stajnia i jej mieszkańcy. Była przejażdżka na kucykach oraz pieczenie kiełbasek na ognisku. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach, zawodach i konkursach. Wycieczka do Skarżyc przysporzyła dzieciom wiele niezapomnianych przeżyć.


26.05.2008 - Dzień Matki

W dniach 26-27 maja 2008r. obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Mamy". Każda grupa gościła mamy w swojej sali. Wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci były wspaniałym prezentem dla mam za trud włożony w wychowanie swoich pociech. Odświętne stroje, wzruszające życzenia podkreśliły uroczysty charakter tego ważnego dnia. Każde dziecko obdarowało swoją mamusię własnoręcznie przygotowanym upominkiem.


12.05.2008 - Tydzień Europejski

W dniach od 5 maja do 12 maja realizowaliśmy zagadnienia z zakresu edukacji europejskiej. Poszczególne grupy wiekowe poznawały wybrane kraje - członków Unii Europejskiej: Polskę, Francję, Włochy i Grecję. Dzieci poznawały historię, położenie geograficzne, kulturę danego kraju. Wiedzą jakie barwy narodowe posiadają wybrane kraje, znają ich stolice i hymn. Uczyły się tańców, zabaw ze śpiewem i powitania w różnych językach. Wykonywały albumy, pocztówki, gromadziły zdjęcia. Każda grupa przygotowała potrawy narodowe poszczególnych państw: pizzę, sałatkę grecką, francuskie ciasteczka. Uroczystym podsumowaniem Tygodnia Europejskiego była muzyczna podróż po pięknych unijnych krajach.


08.04.2008 - Wierszowanie przedszkolaków

Dnia 08.04.2008r. w SCK w Strzegomiu odbyło się spotkanie z Poezją Dziecięcą. Nasze przedszkole reprezentowały 6-latki. Dzieci zaprezentowały się w wierszu J. Tuwima "Rzepka" oraz w wierszu A. Świerszczyńskiej "Zabawa w żaby i bociana" Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


06.04.2008 - Wyróżnienie Sandry Baranowskiej

W kwietniu przedszkole nasze wzięło udział w konkursie plastycznym "Zdrowy przedszkolak" organizowanym z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Sandra Baranowska z grupy 6 -latków. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 6 kwietnia 2008 w Centrum Kultury w Świdnicy. Sandra otrzymała atrakcyjne nagrody oraz dyplom. Serdecznie gratulujemy.


11.03.2008 - Wielkanocne zajączki

Dnia 11.03.2008r. maluchy gościły u siebie rodzinę zajączków ze "Świątecznej Krainy". Panie z Biblioteki Publicznej - p. Ewa Frąckowiak i p. Ela Michaluk wcieliły się w postaci wesołych zajączków, które poprzez zabawę przybliżyły dzieciom tradycje wielkanocne. Z dużym zainteresowaniem dzieci przygotowywały wspólnie z zajączkami świąteczne mazurki i dekorowały wiosenne gałązki kolorowymi pisankami.


29.02.2008r - Optymistyczny Sejm Dziecięcy

Dnia 29 lutego 2008r w naszym przedszkolu odbyły się I obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego. Przebiegiem obrad kierowała Pani Monika Kurek. Dziecięcy Sejm obradował nad uchwaleniem "Ustawy o zachowaniu się w przedszkolu". Przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych wcielili się w role posłów i posłanek. Przeprowadzono głosowanie nad wyborem kandydata na Marszałka Sejmu Dziecięcego. Posłowie i Posłanki jednogłośnie wybrali Patryka Grygę z grupy IV. Wybrany Marszałek kierował pracą nad Ustawą o zachowaniu się w przedszkolu oddając głos kolejnym posłom, którzy przedstawiali swoje propozycje do poszczególnych artykułów Ustawy.  Na zakończenie prac Sejmu odczytano zaproponowane artykuły do Ustawy. Po wysłuchaniu projektu Ustawy nastąpiło głosowanie nad jej przyjęciem. W głosowaniu wzięło udział 22 posłów, 21 głosowało za przyjęciem Ustawy, 1 poseł wstrzymał się od głosu. Ustawa wchodzi w życie z dniem 29 lutego 2008r. Obowiązuje dzieci i dorosłych.


13-14 luty - Święto czekolady

W ramach programu "Optymistyczne Przedszkole" obchodziliśmy "Święto Czekolady". Już od rana przedszkolaki witane były przez nauczycieli słodkościami. Dzieci poznały historie czekolady oraz etapy jej powstawania. Słuchały wierszy i piosenek o tym smakołyku. W przedszkolu powstawały wystawy słodkości. W programie zabaw i zajęć było lepienie z plasteliny czekoladowych ludzików, ozdabianie papierowych talerzyków polewą czekoladową, malowanie twarzy czekoladą, ozdabianie serduszek czekoladą oraz przygotowywanie słodkiego podwieczorka. Dzieci degustowały, oblizywały, smakowały wszystko co czekoladowe. Zabawa była słodka i bardzo wesoła.


01.02.2008r. Występ na balu charytatywnym

Już po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w otwarciu balu charytatywnego organizowanego przez Radę Parafialną Kościoła Zbawiciela w Strzegomiu. Występ dzieci wprowadził wszystkich gości w nastrój wesołej zabawy.


31.01.2008r. - Czytanie bajek

Dnia 31.01.2008r. nasze przedszkole odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół w Strzegomiu. Starsi koledzy i absolwenci naszego przedszkola z Panią Martą już po raz kolejny czytali dzieciom bajki. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i wypiekami na twarzy. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.


29.01.2008r. -  Bal Karnawałowy

W dniu 29 stycznia 2008r. przedszkole zamieniło się w baśniową krainę. Można było spotkać księżniczki, rycerzy, różne zwierzątka i dużo innych bohaterów bajek. Dzieci bawiły się przy ulubionych przebojach, brały udział w konkursach i pląsach. Było bardzo wesoło, humory wszystkim dopisywały.


21-22 stycznia 2007 - Dzień Babci i Dziadka

W przedszkolu "Miś Uszatek" każda grupa gościła babcie i dziadków w swojej sali. Dzieci przygotowały piękne programy artystyczne z tańcami i życzeniami, a także słodki poczęstunek. Maluszki upiekły ciasteczka-domki, które były wspaniałym prezentem dla babci. Były wspólne tańce i zabawy, mnóstwo radości i wzruszeń. Radosne przeżycia pozostaną na długo w pamięci przedszkolaków i gości.


06.12.2007 – Spotkanie z Mikołajem

W dniu 06.12.2007r w choinkowej scenerii do Przedszkola nr 2 "Miś Uszatek" przybył Mikołaj. Długo oczekiwany przez dzieci przybysz odwiedził każdą grupę a co najważniejsze rozdawał prezenty. W tym dniu Misia Uszatka odwiedził także Burmistrz Lech Markiewicz i Naczelnik Oświaty Urszula Podsiadły Szubert. Wszystkie dzieci otrzymały od Pana Burmistrza słodkie upominki. Dzieci przygotowały dla przybyłych gości przedstawienie "Bal u Misia Uszatka". Cała sala zamieniła się w krainę pluszowych misiów a Miś Uszatek i jego przyjaciele z bajki byli głównymi bohaterami wspólnej zabawy z Mikołajem. Były tańce, konkursy, korowody i wspólne zdjęcia. Wspólna zabawa minęła jak jedna chwilka. Odchodzącego dobrego staruszka żegnały uśmiechnięte buzie, które dziękowały i gorąco prosiły, aby mikołaj na pewno wrócił za rok.


12.11.2007r. – Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się 12.11.2007. Wszystkie przedszkolaki znają hymn państwowy, godło i barwy narodowe i wiedzą, że 11 listopada to ważny dzień w historii Polski. Z tej okazji przygotowały piękny program artystyczny. Przedstawienie w wykonaniu dzieci oddało wartość i poczucie godności narodowej. Obejrzeli je rodzice oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Goście długo oklaskiwali małych artystów.


07.11.2007r. Przedstawienie teatralne „Przygody Krasnoludków”.

Dnia 07.11.2007r. gościliśmy w przedszkolu aktorów teatru  „Arka” z Wrocławia. Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Przygody krasnoludków”. Barwne stroje aktorów, humorystyczna treść bajki wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Było dużo śmiechu i wesołej zabawy.


31.10.2007r. II nagroda w konkursie „zielone przedszkole”.

Dnia 31.10.2007r. świętowaliśmy zdobycie II miejsca w konkursie „zielone przedszkole”. Celem konkursu było zagospodarowanie na terenie przedszkola skweru zieleni w sposób powodujący trwały efekt zachowania szaty roślinnej (drzewa, krzewy i rośliny wieloletnie). Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „zielone przedszkole” odbyło się w Urzędzie Miejskim. Burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz ogłosił wyniki konkursu oraz wręczył piękne nagrody. Nasze przedszkole otrzymało

  • Sprzęt nagłaśniający o wartości 3500zł.
  • Konika na biegunach
  • Bon o wartości 600zł na zakup krzewów ozdobnych

Miłym akcentem podczas finału konkursu było wręczenie przez Burmistrza Strzegomia każdemu dziecku pluszowego misia.


Jak spędzamy czas w naszym przedszkolu.

Rok przedszkolny we wszystkich grupach to czas wielu ciekawych, wesołych zabaw, które mają na celu harmonijny rozwój naszych dzieci. W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu dzieci poznały przedszkole, jego tradycje i zwyczaje.

W poszczególnych grupach odbywały się różnorodne ciekawe zajęcia. Maluchy z panią Marysią bawiły się w tworzenie barw przez mieszanie różnorodnych cieczy. Poznawały wygląd, walory smakowe i zdrowotne owoców i warzyw.

Pani Danusia ze średniakami robiła smaczne kolorowe kanapki.

Starszaki wykonywały różnorodne prace plastyczne i z warzyw. Podsumowaniem tematu "owoce i warzywa" było robienie sałatki owocowej i soku z jabłek. Na degustację starszaki zaprosiły dzieci z młodszych grup.


14.09.2007 r. – Sprzątanie świata

W ramach akcji "Sprzątanie świata" dzieci z grup najstarszych sprzątały teren wokół przedszkola. W sposób praktyczny miały okazję zadbać o środowisko. Pogoda nam dopisała. Wspólnymi wysiłkami zrealizowaliśmy zamierzony cel. Dzieciom bardzo podobała się taka forma zajęć. Przedszkolaki wiedzą jak ważna jest troska o czystość naszej planety Ziemi.


Witamy w naszym przedszkolu

Po wakacyjnej przerwie dzieci znowu zaczęły uczęszczać do przedszkola. Pierwszy Dzień w przedszkolu to ważne wydarzenie dla dziecka i rodziców. W pokonaniu lęku przed nową sytuacją pomagały zajęcia adaptacyjne z udziałem rodziców prowadzone od miesiąca sierpnia. Miś uszatek codziennie wita dzieci zapraszając do wspólnych zabaw.

Życzymy wszystkim dzieciom

 nauczycielom i rodzicom samych

 radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu