Witamy
22.06.2006 - Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

    Dzień 22 czerwca 2006r. był ważnym dniem dla 6-latków. Jak co roku w tym dniu uroczyście żegnaliśmy dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w szkole. W sali widowiskowej SCK zgromadzili się rodzice, zaproszeni goście oraz wszystkie przedszkolaki. Pani dyrektor Wiesława Górka uroczyście pożegnała 6-latki życząc im sukcesów w szkole i wspaniałych wakacji. Podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola oraz rodzicom za współpracę. Zaproszonym sponsorom i darczyńcom wręczyła dyplomy z podziękowaniami. Starszaki zaprezentowały się w ostatnim programie artystycznym a dzieci młodsze pożegnały ich wierszem i piosenką. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu wychowawcy uroczyście wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy z tablem oraz książeczki z dedykacją „Niech miłe wspomnienia z życia przedszkolnego na długo pozostaną w sercu u każdego”.19.06.2006 - Wycieczka do stadniny koni w Skarżycach

     Dzień 19 czerwca 2006r nasze 6-latki spędziły na wycieczce w stadninie koni w Skarżycach. Dzieci zwiedziły cały teren stadniny. Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania na temat opiekowania się końmi, karmienia ich, czyszczenia i ujeżdżania. Po obejrzeniu koni nastąpił najbardziej oczekiwany przez dzieci moment- przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą siedziały na koniu i próbowały jazdy konnej. Dla wielu z nich była to pierwsza taka przejażdżka.


04.06.2006 - IX festyn dziecięcy

     W dniu 4 czerwca 2006r. nasze przedszkolaki zaprezentowały się w programie artystycznym przed publicznością zgromadzoną na IX Festynie dziecięcym zorganizowanym przez PSP Nr.2 i Gimnazjum Nr.2. Dzieci zatańczyły dwa tańce hiszpańskie, „Walc kwiatów” i „wiosenną polkę żabek i biedronek”. Pomimo niesprzyjającej pogody za piękny występ dzieci otrzymały gromkie brawa.01.06.2006 - Festyn z okazji dnia dziecka pod hasłem „Zdrowy Przedszkolak”.

   Od dwóch lat głównym priorytetem pracy wychowawczo dydaktycznej naszego przedszkola jest tworzenie placówki promującej zdrowie. Podsumowaniem realizacji projektu edukacji zdrowotnej był zorganizowany w dniu 1 czerwca festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Zdrowy Przedszkolak”. Jak co roku w tym dniu o dzieciach nie zapomniały władze samorządowe. Pan Burmistrz złożył dzieciom najlepsze życzenia i obdarował je maskotkami. Ukoronowaniem całokształtu pracy nauczycieli i dzieci było nadanie maluchom tytułu „Przedszkolaka czyścioszka”. Podczas zabawy zorganizowano konkursy, popisy artystyczne, oraz quizy o zdrowiu i higienie. Dzieci bawiły się przy muzyce strzegomskiego zespołu Ametyst. Nie zabrakło także kiełbasek z grilla. Miłe wspomnienia wesołej zabawy z pewnością na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.26.05.2006 - Uroczysty koncert „Dla Ciebie kochana Mamo”

    W Dniu Matki 26 maja 2006r wszystkie dzieci zaprosiły swoje mamy do sali widowiskowej SCK na uroczysty koncert Pt. „Dla Ciebie kochana mamo”. Dzieci zadedykowały swoim kochanym mamusiom wiersze i piosenki w których wyraziły jak bardzo je kochają. Wszystkie dzieci obdarowały swoje mamy laurkami i upominkami.


19.05.2006 - II Spartakiada Przedszkolaka

   W dniu 19 maja 2006r. odbyła się II Spartakiada Przedszkolaka o puchar Burmistrza Strzegomia. Zmaganiom małych sportowców kibicowały władze samorządowe oraz rodzice. W tym roku puchar zdobyło przedszkole w Jaroszowie. Nasze przedszkolaki dzielnie i wytrwale walczyły zdobywając I miejsca w niektórych konkurencjach. Pan Burmistrz Lech Markiewicz udekorował wszystkich sportowców złotymi medalami. Dzieci otrzymały także słodycze.10.05.2006 - Wyjazd Przedszkolaków do partnerskiego przedszkola w Żarowie.

   W dniu 10 maja dzieci z grup zerowych wybrały się z wizyta do partnerskiego przedszkola w Żarowie. Mali strzegomianie wystąpili przed najmłodsza żarowską widownią w bajce Pt. „Alicja w krainie czarów”. Przedstawienie tak się spodobało, że nie obeszło się bez występu na bis i gromkich braw. Dzieci z Żarowa i ich rodzice po występie zaprosili małych aktorów i ich nauczycielki na słodki poczęstunek i wspólną zabawę w przedszkolnym ogrodzie.06.04.2006 – Przedstawienie teatralne pt. „Alicja w krainie czarów”.

    Dnia 06.04.2006r sześciolatki z naszego przedszkola wystawiły przedstawienie teatralne Pt. „Alicja w krainie czarów”. Bajkę obejrzeli rodzice, dzieci z przedszkoli i szkół. W miesiącu maju dzieci wyjadą z tym przedstawieniem do przedszkola w Żarowie i Świdnicy.


04.04.2006 – Przegląd małych form teatralnych.

    W dniu 04.04.2006r nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie małych form teatralnych do tekstów W. Chotomskiej i J. Brzechwy Pt. „Jak rozmawiać trzeba z psem”


30.03.2006 - Święto wiosny

   Dnia 30.03.2006 przedszkolaki witały wiosnę. Z dziećmi z pozostałych przedszkoli maszerowały w wiosennym korowodzie ulicami miasta. Przed Urzędem Miasta dzieci powitał Pan Burmistrz Lech Markiewicz, któremu dzieci przekazały wiosenne pozdrowienia i wiosenne stroiki. Następnie dzieci przemaszerowały na plac przy SCK w Strzegomiu gdzie obejrzały wystawę maszyn rolniczych. Później była wesoła zabawa.


18.02.2006 - Występ na balu charytatywnym

    Tradycją jest już, że dzieci z naszego przedszkola biorą udział w otwarciu balu charytatywnego organizowanego przez Rade Parafialną Kościoła Zbawiciela w Strzegomiu. Nasze 6-latki zatańczyły trzy tańce: Krakowiak oraz dwa tańce hiszpańskie. Piękny występ dzieci wprowadził gości w nastrój szampańskiej zabawy.
15.02.2006 - Zabawa Karnawałowa

    Królewna Śnieżka i Miś Białasek w dniu 15.02.2006r otworzyli bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Rodzice spisali się na medal w przygotowaniu dla dzieci strojów. Dzieci bawiły się wspaniale, brały udział w konkursach, grach i pląsach z bajkowymi postaciami.


08.01.2006 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    08.01.2006 w SCK w Strzegomiu po raz XIV zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu nie zabrakło udziału naszych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Wspólnie z rodzicami rzucali do skarbonek swoje "grosiki".19.12.2005 - Spotkanie Bożonarodzeniowe

    W dniu 19.12.2005r całe przedszkole uczestniczyło w spotkaniu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które odbyło się w sali widowiskowej SCK w Strzegomiu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Pan Burmistrz Lech Markiewicz, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sitarz, Pani Sekretarz Sabina Cebula, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły-Szubert oraz ksiądz proboszcz Marek Żmuda. Wśród zaproszonych gośći byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Dzieci 6-letnie przedstawiły "Jasełka", a dzieci młodsze zaprezentowały piękny program artystyczny związany z obrzędami i tradycjami świątecznymi. Pani dyrektor Wiesława Górka w imieniu dzieci i pracowników przedszkola złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także gratulacje Panu Burmistrzowi za zdobycie ogólnopolskiego tytułu "Najlepszy samorządowiec 2005 roku". Wspólne życzenia, kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

06.12.2005 - Spotkanie z Mikołajem

    Dzień 06.12.2005r to dzień spotkania z Mikołajem. W tym dniu od wczesnych godzin dzieci oczekiwały na to spotkanie. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci paczkami. Była prezentacja umiejętności artystycznych, konkursy oraz wspólna zabawa przy muzyce.30.11.2005 - Andrzejkowe wróżby

    30.11.2005r był dniem zabaw i wróżb andrzejkowych w naszym przedszkolu. W tym szczególnym dniu dzieci miały okazję poznać tradycyjne ludowe wróżby andrzejkowe przekazywane od wielu pokoleń. Było dużo zabawy i radości.


31.10.2005 - Wizyta delegacji Włoskiej

    W dniu 31.10.2005r gościliśmy w przedszkolu delegację z partnerskiego miasta włoskiego Pavullo nel Frignano. Dzieci ubrane w stroje krakowskie powitały gości wierszem i piosenką oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Dyrektor Wiesława Górka zapoznała gości z organizacją oraz funkcjonowaniem przedszkola. Goście obejrzeli przedszkole oraz ogród przedszkolny.